Pokyny k zadávání inzerce.

Poněvadž se množí případy, kdy musím být na Vás zlý a ošklivý, rozhodl jsem se předcházet svým afektovaným výlevům s křížkem po funuse a sepsat zde pro Vás alespoň některé zásady správného a nesprávného inzerování zejména na těchto stránkách.

Začneme tím jednodušším.
Nemusíte ovládat žádné webové formuláře, postačí Vám znalost odesílání obyčejné e-mailové pošty s přílohami tak jak jste zvyklí. Napíšete mi na adresu jaroslav.mazura@tiscali.cz požadované znění inzerátu a přiložíte fotografie.
Teď to bude složitější.
Odoláte veškerým pokusům o optimalizace fotografií pro web a to i tehdy, když víte jak nepřekonatelně tuto činnost ovládáte. Opak způsobí, že se netrefíte do mé představy o nepřekonatelné optimalizaci, která mimochodem rovněž nestojí za moc a nebude stát už vůbec za nic, když nebude z čeho vařit.
Jinými slovy z poštovní známky Vám již zpátky ostrou a detailní fotografii neudělám a Váš hrdinský čin při kterém se Vám podařilo z původní fotografie o velikosti 3 MB. udělat "skvostnou" miniaturu zabírající 35 KB. ohodnotím zde nepublikovatelným způsobem. Je lepší rozdělit fotky do více zpráv a poslat je postupně, než se snažit šetřit kapacitu mé schránky a usnadňovat mi práci nesprávným způsobem, věřte mi.

Když fotíte harmoniku, vytáhněte ji nejlépe na denní světlo a nepoužívejte blesk. Snažte se vyfotit ji celou. Občas mi posíláte fotografie, kde chybí kus hmatníku a podobně.
Troufnete-li si na to, je dobré oddělit měch a vyfotit i hlasy uvnitř, něboť to velmi dobře napoví, v jakém je harmonika stavu. Stejně tak můžete sundat příklopku a vyfotit jak to pod ní vypadá. Zájemci to ocení. Nezapomeňte i na kufr třeba na samostatné fotce. Počet fotografií nijak neomezuji, avšak nemá smysl posílat téměř identické snímky. Harmonika má mnoho stran a všechny si zaslouží pozornost včetně té, kterou při hře není vidět, tedy zadní strana. Taková fotka může upozornit na poškozený měch od řemenů, nebo naopak ubezpečit zájemce, že i po této stránce je harmonika v pořádku.
Harmonika je nástroj přenositelný, nechápu tedy lidi, kteří ji fotí na podlaze vlhké garáže a dávají tak nevědomky najevo, jak úchvatně se o harmoniku starají a kde ji s největší pravděpodobností skladují.
Nemám nic proti jedné fotografii harmoniky uložené v kufru, avšak pokud ani jediná z celé série není jiná, než variace na téma harmonika v kufru, značí to, že majitel k prodávanému předmětu nemá žádný vztah.
Naopak když záměrně vyfotíte detail nějakého poškození na harmonice, svědčí to o tom, že to myslíte poctivě a nepřejete si nikoho ošidit. Vnímavý zákazník k Vám pak získá větší důvěru.
Inzerujete-li najednou více harmonik, nefoťte je v záchvatu vzrušení všechny naráz podle toho jak Vás přivádějí do extáze. Udělejte komplet nejprve jednu, potom další atd. Třídit Vaše fotografie opravdu není můj šálek čaje. Pamatujte, že fotkami na mém webu se můžete kochat i po prodeji, neboť v případě úspěšného prodeje je na webu ponechávám v sekci Prodáno. Dejte si tedy záležet, můžete je tam mít i na památku.
Inzerát bez fotografií má jen malou naději na úspěch.

Texty

Text inzerátu v sekci prodej by měl obsahovat pokud možno značku a typ harmoniky, počet hlasů a parametry, které znáte. Dále popis stavu, opotřebení a stáří. Můžete zdůraznit jakými přednostmi harmonika oplývá. Neměl by chybět kontakt na majitele, vůbec není dobré, když se ani neví, kde se harmonika nabízí k prodeji. Důležitá je uvedená požadovaná cena. Inzeráty typu "Cena dohodou" už jsou dávno out, neboť zájemce si raději vyhledá jiný kompletní inzerát, než by se dohadoval o ceně a po telefonu, nebo jinak teprve zjišťoval, zda spatřená nabídka je rovněž také cenově výhodná.
Nežádejte mne o odhad ceny, neboť harmoniky pouze podle fotografie a Vašeho popisu neoceňuji. Musel bych mít harmoniku v ruce.


Co dělat, když je hotovo.

Ve chvíli, kdy harmoniku prodáte, nebo koupíte, pokud jste inzerovali v sekci nákup, mi prosím napište, aby stránka mohla být aktualizována a neobtěžovala Vás i ostatní neplatnými inzeráty. Stejně tak, pokud se rozhodnote od obchodu z jakéhokoliv důvodu odstoupit.
Sdělte mi jak jste uspěli. V závislosti na tom se fotky rovněž zcela mažou, nebo ponechávají v sekci prodáno.
Nevadí mi, když se občas někdo rozepíše, jak mu moje služba pomohla. Je to jediná odměna, kterou od Vás za svou práci dostávám.

Přeji Vám úspěšný obchod a věřím, že Vám mé služby jsou a budou ku prospěchu.

Zpět na Bazar.

domů